Втор натпреварувачки ден на младинскиот меѓународен турнир

Втор натпреварувачки ден на младинскиот меѓународен турнир

Денес се одиграа натпреварите од третото и четвртото коло од младинскиот меѓународен турнир.

Резултати трето коло:

09:30 часот – Македонија Б – Србија 24:25 (10:14)

11:00 часот – Македонија А – Полска 25:22 (14:11)

12:30 часот – Црна Гора – Унгарија 15:21 (09:09)

 

Резултати четврто коло:

17:00 часот – Македонија Б – Црна Гора 27:27 (13:16)

18:30 часот – Македонија А – Србија 24:18 (13:09)

20:00 часот – Полска – Унгарија 24:22 (08:06)

 

Дневен билтен од натпревари

Утре (20.12.2018) се играат последните натпревари од турнирот

09:30 часот – Србија – Црна Гора

11:00 часот – Полска – Македонија Б

12:30 часот – Унгарија – Македонија А

 

Ве покануваме да ги проследиме натпреварите и да дадеме подршка на младите.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве известуваме дека за ракометниот натпревар во рамките на ЕХФ

Информација до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации