Вести

ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПРОДАЖБА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА НАТПРЕВАРОТ НА МАШКАТА СЕНИОРСКА РАКОМЕТНА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА СО СЕЛЕКЦИЈАТА НА ФАРСКИ ОСТРО

Ракометната Федерација на Македонија ги известува љубителите на ракометот дека сениорската селекција во недела (12.05.2024 г.), со почеток во 19:00 часот во Спортскиот Центар „Борис Трајковски“ во Скопје, ќе го одигра квалификацискиот  бараж натпревар во рамки

Прочитај повеќе

Раководството на РФМ оствари средба со женската сениорска репрезентација

Раководството на Ракометната федерација на Македонија, денес оствари средба со сениорките и со стручниот штаб на женскиот сениорски национален тим. Непосредно по враќањето на женската

Прочитај повеќе

Стручниот штаб и тренерот-селектор на женската младинска ракометна репрезентација Дарко Јанев го објавуваат списокот на ракометарки повикани за собир

Стручниот штаб и тренерот-селектор на женската младинска ракометна репрезентација г-дин Дарко Јанев, го објавува списокот на ракометарки повикани за собир и подготовки во рамки на

Прочитај повеќе

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација Кристијан Грчевски го објавува скратениот список на ракометарки повикани за собир

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кристијан Грчевски го објавува скратениот список на ракометарки повикани за собир за претстојните натпревари со репрезентацијата на Азербејџан

Прочитај повеќе

Информација

Почитувани, Согласно член  32, 34, 35, 38, од Статутот на Ракометната Федерација на Македонија во рамки на своите програмски определби, Управниот Одбор на ден 25.03.2024

Прочитај повеќе

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација Кристијан Грчевски го објавува поширокиот список на ракометарки

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација Кристијан Грчевски го објавува поширокиот список на ракометарки повикани за собир за претстојните натпревари со репрезентацијата на Азербејџан и

Прочитај повеќе

Машката сениорска репрезентација е дел од вториот шешир за претстојното извлекување на групите за Men’s EHF EURO 2026

Машката сениорска ракометна репрезентација на Македонија е дел од вториот шешир на извлекувањето на квалификациските групи за пласман на Men’s EHF EURO 2026 во Данска

Прочитај повеќе

Стручниот штаб и тренерот на машката кадетска репрезентацијагенерација Наум Танески го објавуваат списокот на повикани ракометари

Стручниот штаб и тренерот на машката кадетска репрезентација генерација 2006 година и помлади, г-дин Наум Танески, го објавува списокот на повикани ракометари за претстојните пријателски

Прочитај повеќе