Селекторите на машката и женската сениорска репрезентација ги објавија пошироките списоците за претстојните Медитерански игри

Селекторот на машката сениорска репрезентација г-дин Кирил Лазаров и селекторот на женската сениорска репрезентација г-дин Љубомир Савевски ѓи објавуваат пошироките списоци на ракометари/ки за Медитерански игри. ПОШИРОК СПИСОК НА...

РК Вардар 1961 е освојувач на Купот на Македонија во машка конкуренција

Вечерва во спортската салата “Јасмин” во Кавадарци се одигра еуфоричен, неизвесен и сензационален финален натпревар помеѓу РК Вардар 1961 и РК Еурофарм Пелистер. Првото полувреме започна одлично за ракометарите...

ЖРК Металург е освојувач на Купот на Македонија во женска конкуренција

Викендов во спортската сала „Јасмин“ во Кавадарци се одржа Фајнл Фор турнирот во Куп на Македонија во женска конкуренција. Во финалната средба, ЖРК Металург го совлада Ѓорче Петров –...

Новости поврзани со репрезентацијата

Последни новости за клубовите

ИЗВЕСТУВАЊЕ

Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија донесе Одлука по пристигнато барање од

Табели