Пораз од Црна Гора во вториот натпревар на ЕП

Македонската ракометна репрезентација ги загуби шансите за пласман во главната фаза на Европското првенството по вечерашниот пораз од 28-24 од Црна Гора во рамки на 2.коло од Групата А.Нашите...

Пораз од Словенија во првиот натпревар на ЕП 2022

Македонската ракометна репрезентација со пораз од Словенија со 27:25 го стартуваше Европското првенство во Дебрецин. Момците на селекторот Кирил Лазаров одиграа фантастично борбен натпревар, но на крајот мораа да...

Лазаров го пропушта Европското првенство

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров нема да биде во можност да настапи на Европското првенство во Унгарија и Словачка, што за Македонија стартува вечерва со дуелот против Словенија од...

Последни Вести

Новости поврзани со репрезентацијата

Последни новости за клубовите

Табели