Live Streaming

РАКОМЕТЕН КУП – ФИНАЛЕН ТУРНИР

ФИНАЛЕ – МАЖИ

15.05.2022 – НЕДЕЛА

19:30 часот РК ВАРДАР 1961 – РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР

ФИНАЛЕ – ЖЕНИ – 15.05.2022 – НЕДЕЛА

17:00 часот ЖРК МЕТАЛУРГ – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК

ПРВА ЛИГА МАЖИ – ПЛЕЈ ОФ – КОЛО 8

15.05.2022 – НЕДЕЛА

15:00 часот МРК КУМАНОВО – РК ДРАЧЕВО

ПРВА ЛИГА – ПЛЕЈ АУТ – КОЛО 8

15.05.222 – НЕДЕЛА

14:00 часот РК ТЕКСТИЛЕЦ – РК ШАМПИОН

20:00 часот РК МАКЕДОНИЈА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ – РК ПРЕСПА 2015

РЕВИЈАЛЕН НАТПРЕВАР

15.05.2022 – НЕДЕЛА

14:00 часот КАДЕТСКА МАШКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА – РК БУТЕЛ СКОПЈЕ (КАДЕТИ)