Клубови

ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПРОДАЖБА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА НАТПРЕВАРИТЕ ОД ЗАВРШНИОТ ТУРНИР ОД РАКОМЕТНИОТ КУП ВО МАШКА И ЖЕНСКА СЕНИОРСКА КОНКУРЕНЦИЈА

Ракометната Федерација на Македонија ги известува љубителите на ракометот дека завршните натпревари во рамки на ракометното КУП натпреварување во машка и женска сениорска конкуренција ќе бидат

Прочитај повеќе

СТРУЧНИОТ ШТАБ И ТРЕНЕРОТ НА МАШКАТА МЛАДИНСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА 2004 ГОДИНА И ПОМЛАДИ ГО ОБЈАВУВААТ СПИСОКОТ НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Стручниот штаб и тренерот на машката младинска репрезентација Радослав Стојановиќ го објавуваат списокот на повикани ракометари за претстојните пријателски натпревари. СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ ЗА

Прочитај повеќе

Стручниот штаб и тренерот на машката кадетска репрезентација генерација 2006 година и помлади Наум Танески го објавува списокот на повикани ракометари

Стручниот штаб и тренерот на машката кадетска репрезентација генерација 2006 година и помлади, г-дин Наум Танески, го објавува списокот на повикани ракометари за претстојните пријателски

Прочитај повеќе

СЕЛЕКТОРОТ НА МАШКАТА СЕНИОРСКА РЕПРЕЗЕНТЦИЈА ГО ОБЈАВУВА СПИСОКОТ НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ ЗА СОБИР

Селекторот на машката сениорска репрезентација Кирил Лазаров го објавува списокот на повикани ракометари за собир за претстојниот бараж натпревар против репрезентацијата на Фарски Острови за

Прочитај повеќе

Известување

Почитувани љубители на ракометот, Бидете информирани дека по барање на ракометните клубови учесници во завршниците од КУП натпреварувањето, во женска и машка конкуренција направена е измена

Прочитај повеќе

СЕЛЕКТОРОТ НА МАШКАТА СЕНИОРСКА РЕПРЕЗЕНТЦИЈА КИРИЛ ЛАЗАРОВ ГО ОБЈАВУВА ПОШИРОКИОТ СПИСОК НА РАКОМЕТАРИ

Селекторот на машката сениорска селекција Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за бараж натпреварот против селекцијата на Фарски Острови за пласман на Men’s

Прочитај повеќе

Одредени полуфиналните парови – Куп на Македонија во машка и женска конкуренција

Денес во просториите на Ракометната федерација на Македонија се оддржа извлекување на полуфиналните натпревари од Куп на Македонија во машка и женска конкуренција. Полуфинале мажи:

Прочитај повеќе

Информација за извлекување на полуфиналните парови Ф4 Куп на Македонија во машка и женска конкуренција

Ве известуваме дека на датум 25.04.2024 година (четврток) со почеток во 12:00 часот во просториите на Ракометна федерација на Македонија ќе се оддржи извлекување на

Прочитај повеќе

Стручниот штаб и тренерот-селектор на женската младинска ракометна репрезентација Дарко Јанев го објавуваат списокот на ракометарки повикани за собир

Стручниот штаб и тренерот-селектор на женската младинска ракометна репрезентација г-дин Дарко Јанев, го објавува списокот на ракометарки повикани за собир и подготовки во рамки на

Прочитај повеќе

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација Кристијан Грчевски го објавува скратениот список на ракометарки повикани за собир

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кристијан Грчевски го објавува скратениот список на ракометарки повикани за собир за претстојните натпревари со репрезентацијата на Азербејџан

Прочитај повеќе

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација Кристијан Грчевски го објавува поширокиот список на ракометарки

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација Кристијан Грчевски го објавува поширокиот список на ракометарки повикани за собир за претстојните натпревари со репрезентацијата на Азербејџан и

Прочитај повеќе