Репрезентација – Мажи

Селекторот на машката сениорска репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за IHF MEN’S WORLD CHAMPIONSHIP

Селекторот на машката сениорска репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за IHF MEN’S WORLD CHAMPIONSHIP 2023 POL/SWE. Машката сениорска репрезентација на

Прочитај повеќе

Информација за медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ве известуваме дека по завршувањето на ракометниот натпревар од квалификацискиот циклус за пласман на ЕП 2024 помеѓу националните селекции на Македонија

Прочитај повеќе

ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПРОДАЖБА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА НАТПРЕВАРОТ НА МАШКАТА СЕНИОРСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА СО СЕЛЕКЦИЈАТА НА ЛУКСЕМБУРГ

Ракометната Федерација на Македонија ги известува љубителите на ракометот дека сениорската селекција во среда (12.10.2022 г.), со почеток во 19:00 часот во Спортскиот Центар „Борис Трајковски“ во Скопје, ќе го одигра квалификацискиот  натпревар во рамки

Прочитај повеќе

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува список на повикани ракометари за собир

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува список на повикани ракометари за собир за претстојните натпревари со репрезентаците на Луксембург и

Прочитај повеќе

Стручниот штаб и тренерот на машката ракометна репрезентација на родени 2004 и помлади Радослав Стојановиќ го објавуваат список на повикани ракометари

Стручниот штаб и тренерот на машката ракометна репрезентација на родени 2004 и помлади, г-дин Радослав Стојановиќ го објавуваат список на повикани ракометари за собир за

Прочитај повеќе

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024

Прочитај повеќе

РФМ ја исплати наградата на машката кадетска репрезентација за учество на Шампионатот во Рига

По претходно донесена одлука на Управниот Одбор, денес Ракометната Федерација на Македонија ја исплати паричната награда во вкупна вредност од 700.000 денари за машката кадетска

Прочитај повеќе

Стручниот штаб и тренерот на кадетската машка репрезентација Радослав Стојановиќ го објавуваат список на ракометари за настап на претстојното EHF M18 Championship LAT 2022

Стручниот штаб и тренерот на машката кадетска ракометна репрезентација г-дин Радослав Стојановиќ го објавуваат список на ракометари за настап на претстојното EHF M18 Championship LAT

Прочитај повеќе