Репрезентација

Тренер/Селекторот на женската кадетска ракометна репрезентација Јулијана Дамчевска го објавува списокот на повикани ракометарки за претстојното WOMEN’S 19 EHF EURO

Тренер/Селекторот на женската кадетска ракометна репрезентација, г-ѓа Јулијана Дамчевска го објавува списокот на повикани ракометарки за собир и настап на претстојното WOMEN’S 19 EHF EURO

Прочитај повеќе

Информација

Почитувани, Ве известуваме, во делот на спроведување на програмските активности, а согласно член 35 од Статутот на РФМ , односно Член 3 точка 11 од Законот за

Прочитај повеќе

СООПШТЕНИЕ

Ракометната Федерација на Македонија ја известува јавноста дека македонската куќа на ракометот и г. Љубомир Савевски, на 05 мај 2023 г., взаемно се спогодија да

Прочитај повеќе

ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПРОДАЖБА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА НАТПРЕВАРОТ НА МАШКАТА СЕНИОРСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА СО СЕЛЕКЦИЈАТА НА ТУРЦИЈА

Ракометната Федерација на Македонија ги известува љубителите на ракометот дека сениорската селекција во недела (30.04.2023 г.), со почеток во 18:00 часот во Спортскиот Центар „Борис Трајковски“ во Скопје, ќе го одигра квалификацискиот  натпревар во рамки

Прочитај повеќе

Сениорките против Литванија, Шпанија и Азебејџан во квалификациите за пласман на Европско Првенство

Сениорската женска репрезентација на Македонија ќе биде дел од групата 5 заедно со репрезентациите на Литванија, Шпанија и Азербејџан во квалификациите за пласман на WOMEN’S EHF

Прочитај повеќе

Селекторот на женската репрезентација на ракомет на песок Златко Мојсовски го објавува списокот на повикани ракометарки за собир за претстојното Европско Првенство – ракомет на песок

Селекторот на женската ракометна репрезентација на песок, г-дин Златко Мојсовски го објавува списокот на повикани ракометарки за собир и настап за претстојното Европско Првенство –

Прочитај повеќе

Сениорките во вториот шешир во извлекувањето на квалификациските групи за Women’s EHF EURO 2024

Женската сениорска репрезентација е дел од вториот шешир за претстојното извлекување на квалификациските групи за Women’s EHF EURO 2024. Завршниот турнир на Women’s EHF EURO 2024 ќе

Прочитај повеќе

Селекторот на машката сениорска репрезентација Кирил Лазаров го објавува списокот на повикани ракометари за квалификациски натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува списокот на повикани ракометари за претстојните натпревари против репрезентациите на Луксембург и Турција во

Прочитај повеќе

Стручниот штаб и тренерот на машката ракометна репрезентација на родени 2004 и помлади го објавуваат список на повикани ракометари

Стручниот штаб и тренерот на кадетската машка ракометна репрезентација, г-дин Радослав Стојановиќ го објавуваат списокот на повикани ракометари за собир и настап на претстојната ЕХФ

Прочитај повеќе