ТОП ВЕСТИ

Известување до медиуми

Почитувани, Во рамки на подготовките за претстојното ЕП 2022 (Унгарија – Словачка) македонските репрезентативци утре наутро ќе го одработат последниот тренинг пред заминување во Дебрецин.

Прочитај повеќе

ИНФОРМАЦИЈА

Во рамки на претстојното Европско Првенство (Унгарија – Словачка) 2022, македонската сениорска репрезентација со вчерашниот собир во Х. Александар Палас го започна вториот дел од

Прочитај повеќе

Селекторот Кирил Лазаров го објави списокот на повикани ракометари за претстојниот припремен период за настап на ЕП

Македонската машка сениорска ракометна репрезентација на ден 22ри Декември 2021 година со почеток во 12.00 часот во Хотел Александар Палас во Скопје ги започнува припремните активности

Прочитај повеќе

Селекторот Кирил Лазаров го објави поширокиот список на сениорите за Men’s EHF EURO 2022 HUN-SVK

Селекторот на машката сениорска репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за Европското првенство во сениорска машка категорија Men’s EHF EURO 2022

Прочитај повеќе

Селекторот Љубомир Савевски го објавува списокот на повикани ракометарки за собир на женската сениорска ракометна репрезентација

Селекторот на женската сениорска репрезентација, г-дин Љубомир Савевски го објавува списокот на повикани ракометарки за претстојниот собир во рамки на ЕХФ неделата во период од

Прочитај повеќе