EHF EURO 2022

ПОКАНА ЗА ПРЕС НАСТАН

Почитувани љубители на ракометот, спортски работници и претставници на медиумите, После точно 5 години и 8 месеци работење на темата ЕХФ ЕУРО 2022 во сениорска

Прочитај повеќе

Почитувани медиуми

Првиот Media Call на женската сениорска репрезентација на Македонија во пресрет на ЕХФ Еуро 2022, ќе се одржи во петок (04.11.2022) во хотелот „Александар Палас“

Прочитај повеќе

РФМ ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА 40 % ОД ИЗНОСОТ НА БИЛЕТИТЕ ЗА НАТПРЕВАРИТЕ НА НАЦИОНАЛНИОТ ТИМ ВО СКОПЈЕ НА 5, 7 И НА 9 НОЕМВРИ

Би сакале да ја информираме македонската јавност дека цените на билетите за натпреварите од претстојното Ракометно првенство за жени ЕHF EURO 2022 имаат заштитена цена,

Прочитај повеќе

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација Љубомир Савевски го објавува списокот на повикани ракометарки за собир и настап на WOMEN’S EHF EURO 2022

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација, г-дин Љубомир Савевски го објавува списокот на повикани ракометарки за собир за собир и настап на претстојното Европско првенство

Прочитај повеќе

Покана за прес-настан

Ракометната Федерација на Македонија ве поканува на прес-настан по повод подготовките за претстојното ЕХФ Европско ракометно првенство во женска сениорска конкуренција – Women’s EHF EURO

Прочитај повеќе