Започна продажбата на дневните билети за претстојното Women’s EHF EURO 2022

Започна продажбата на дневните билети за претстојното Women’s EHF EURO 2022

Ракометната Федерација на Македонија ги известува љубителите на ракометот дека во тек е продажбата на билети за претстојното Women’s EHF EURO 2022 кое ќе се одржува во Скопје, Целје, Љубљана и Подгорица од 4 до 20 ноември годинава.

Билетите може да се набават преку продажната мрежа на МК Тикетс низ Македонија (физички продажби). Детални информации може да се добијат на следниов линк: https://mktickets.mk/event/2022-ehf/

Онлајн продажбата се одвива преку интернет страницата на Европската ракометна федерација, потпомогнато од www.eventim.de на следниов линк: https://tickets.eurohandball.com/women2022

Цената на дневните билетите за овој шампионат се движи од 927 до 3090 денари.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани, Согласно член  32, 34, 35, 38, од Статутот на Ракометната Федерација на