Почитувани медиуми

Првиот Media Call на женската сениорска репрезентација на Македонија во пресрет на ЕХФ Еуро 2022, ќе се одржи во петок (04.11.2022) во хотелот „Александар Палас“ со почеток во 10:00 часот.

Присутни и достапни за изјави ќе бидат селекторот Љубомир Савевски и најмалку пет ракометарки.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести