Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација Љубомир Савевски го објавува списокот на повикани ракометарки за собир и настап на WOMEN’S EHF EURO 2022

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација Љубомир Савевски го објавува списокот на повикани ракометарки за собир и настап на WOMEN’S EHF EURO 2022

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација, г-дин Љубомир Савевски го објавува списокот на повикани ракометарки за собир за собир и настап на претстојното Европско првенство во сениорска женска категорија WOMEN’S EHF EURO 2022 SLO/MKD/MNE.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРКИ

Сениорската женска репрезентација на Македонија на претстојното EHF EURO 2022 е дел од групата Ц заедно со репрезентациите на Холандија, Франција и Романија.

Ракометарките на Македонија настапот на EHF EURO 2022 ќе го започнат против репрезентацијата на Франција во 05.11 (сабота) во 18:00 часот, потоа во второ коло од групата играме против Холандија на 07.11 (понеделник) и против селекцијата на Романија во последното коло од групата на 09.11 (среда).

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за