Заврши првиот натпреварувачки ден на меѓународниот кадетски турнир

Заврши првиот натпреварувачки ден на меѓународниот кадетски турнир

Денес во салата Автокоманда се одигра првото коло од кадетскиот меѓународен турнир. На турнирот учестуваат репрезентациите на Македонија А, Македонија Б, Србија, Бугарија и Босна и Херцеговина.

Резултати од прво коло:

Македонија (Б) – Србија 24:31 (11:17)

Македонија (А) – Бугарија  31:22 (16:12)

Босна и Херцеговина (слободна)

Дневен билтен на натпревари

Натпреварите од второто и третото коло започнуваат утре (11.12.2018) со почеток во 10:00 часот со натпреварот Босна и Херцеговина – Србија.

Распоред на натпревари од второ и трето коло:

10:00 часот Босна и Херцеговина – Србија

12:00 часот Македонија (Б) – Бугарија

18:00 часот Босна и Херцеговина – Бугарија

20:00 часот Македонија (А) – Србија

Влезот за претстојните натпревари во спортската сала Автокоманда е слободен. Ве покануваме заедно да ги проследиме натпреварите.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како