Селекторот на машката сениорска репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојното европско првенство Men’s EHF EURO 2024

Селекторот на машката сениорска репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојното европско првенство Men’s EHF EURO 2024


Машката сениорска репрезентација на Македонија на претстојното Men’s EHF EURO 2024 кое ќе се оддржи во Германија, е дел од групата А заедно со репрезентациите на Франција , Германија и Швајцарија.

ПОШИРОК СПИСОК НА РАКОМЕТАРИ

Распоред и термини на одигрување на натпреварите на Македонија:

10.01.2024 ФРАНЦИЈА – МАКЕДОНИЈА 18:00 часот

14.01.2024 МАКЕДОНИЈА – ГЕРМАНИЈА 20:30 часот

16.01.2024 МАКЕДОНИЈА – ШВАЈЦАРИЈА 18:00 часот

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за