Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува списокот на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers Phase 2 со репрезентацијата на Португалија

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува списокот на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers Phase 2 со репрезентацијата на Португалија

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува списокот на ракометари за претстојните натпревари против репрезентацијата на Португалија во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers Phase 2.

СПИСОК НА РАКОМЕТАРИ

Сениорската машка репрезентација на Македонија е дел од група 1 заедно со репрезентациите на Португалија, Турција и Луксембург во квалификациите за пласман на Европското Првенство 2024 кое ќе се одржи во период од 10 – 28 Јануари 2024 година во Германија.

Сениорите во рамки на ЕХФ неделата ќе одиграат квалификациски натпревари против селекцијата на Португалија. Првиот натпревар сениорите ќе го оддиграат на домашен терен на 09.03.2023 год со почеток во 19:00 часот, а потоа на 12.03.23 гостуваат во Португалија, натпреварот ќе се одигра во градот Порто со почеток во 18:30 часот

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за