Селекторот Кирил Лазаров го објави поширокиот список на сениорите за квалификациските натпревари

Селекторот Кирил Лазаров го објави поширокиот список на сениорите за квалификациските натпревари

Селекторот на машката сениорска репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните квалификациски натпревари со репрезентациите на Финска и Швајцарија за пласман на Men’s EHF EURO 2022

ПОШИРОК СПИСОК

За време на ЕХФ неделата сениорите ќе ги одиграат двата последни натпревари од квалификациската група за пласман на EHF EURO 2022 што ќе се одржи во Унгарија и Словачка.

Сениорте прво ќе гостуваат во Финска на 28.04.2021, а на 02.05.2021 во CЦ “Јане Сандански” против Швајцарија ќе го одиграат последниот натпревар од квалификациите за пласман на EURO 2022.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани, Ве известуваме дека Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член