Наши пријатели

РК Вардар и РК Металург ќе играат во Суперкупот на Македонија

Во среда (18 септември) со почеток од 20:30 часотво Спортска сала “Куманово„ во Куманово ќе се одигра Македонскиот Суперкуп натпревар.

Шампионот на минатогодишното првенство, тимот на Вардар, во Суперкупот на Македонија ќе игра против тимот на Металург. Двете екипи минатата сезона се сретнаа токму во финалето од Купот на Македонија што се играше во Куманово, а на таа средба славеше Металург по изведувањето на пенали (4-3), откако натпреварот заврши нерешено 29:29.

Директен пренос од натпреварот помеѓу Вардар и Металург ќе биде емитуван на ТВ Телма.

Слични вести

Ракометна Федерација на Македонија, бул. "Кузман Јосифовски - Питу" бр. 15, 1000 Скопје © 2015 Copyright