септември 10, 2019

РК Вардар и РК Металург ќе играат во Суперкупот на Македонија

Во среда (18 септември) со почеток од 20:30 часотво Спортска сала “Куманово„ во Куманово ќе се одигра Македонскиот Суперкуп натпревар. Шампионот на минатогодишното првенство, тимот на Вардар,

Прочитај повеќе