Куп на Македонија

ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПРОДАЖБА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА НАТПРЕВАРИТЕ ОД ЗАВРШНИОТ ТУРНИР ОД РАКОМЕТНИОТ КУП ВО МАШКА И ЖЕНСКА СЕНИОРСКА КОНКУРЕНЦИЈА

Ракометната Федерација на Македонија ги известува љубителите на ракометот дека завршните натпревари во рамки на ракометното КУП натпреварување во машка и женска сениорска конкуренција ќе бидат

Прочитај повеќе

Известување

Почитувани љубители на ракометот, Бидете информирани дека по барање на ракометните клубови учесници во завршниците од КУП натпреварувањето, во женска и машка конкуренција направена е измена

Прочитај повеќе

СЕЛЕКТОРОТ НА МАШКАТА СЕНИОРСКА РЕПРЕЗЕНТЦИЈА КИРИЛ ЛАЗАРОВ ГО ОБЈАВУВА ПОШИРОКИОТ СПИСОК НА РАКОМЕТАРИ

Селекторот на машката сениорска селекција Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за бараж натпреварот против селекцијата на Фарски Острови за пласман на Men’s

Прочитај повеќе

Одредени полуфиналните парови – Куп на Македонија во машка и женска конкуренција

Денес во просториите на Ракометната федерација на Македонија се оддржа извлекување на полуфиналните натпревари од Куп на Македонија во машка и женска конкуренција. Полуфинале мажи:

Прочитај повеќе

Информација за извлекување на полуфиналните парови Ф4 Куп на Македонија во машка и женска конкуренција

Ве известуваме дека на датум 25.04.2024 година (четврток) со почеток во 12:00 часот во просториите на Ракометна федерација на Македонија ќе се оддржи извлекување на

Прочитај повеќе

Извлечени елиминационите парови од Куп на Македонија во машка конкуренција

Денес во просториите на Ракометната Федерација на Македонија се оддржа извлекување на паровите од елиминационото коло од Куп на Македонија во машка конкуренција. Извлечените парови:

Прочитај повеќе