Известување

Почитувани љубители на ракометот,

Бидете информирани дека по барање на ракометните клубови учесници во завршниците од КУП натпреварувањето, во женска и машка конкуренција направена е измена во распоредот за одигрување.

КУП натпреварувањето во женска и машка конкуренција, ќе се одиграат со следниот распоред:

Машка конкуренција :

  • 16.05.2024    19.30 часот РК АЛКАЛОИД – РК ВАРДАР 1961
  • 17.05.2024          19.30 часот     ГРК ТИКВЕШ 2014 – РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
  • 19.05.2024          19.00 часот     ФИНАЛЕ

Женска конкуренција :

  • 16.05.2024           17.00 часот      ЖРК КУМАНОВО – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК
  • 17.05.2024           17.00 часот      ЖРК ВАРДАР – ЖРК ЧАИР СКОПЈЕ
  • 19.05.2024           16.00 часот      ФИНАЛЕ             

По барање на екипите учеснички, полуфиналните натпревари предвидени за 18.05.2024 година, се поместуваат за 16.05.2024 година.

Со почит,

Ракометна Федерација на Македонија

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести