Покана за прес-конференција

Покана за прес-конференција

Почитувани претставници на медиумите,

Ракометната Федерација на Македонија Ве поканува на прес-конференција, по повод настапот на машката сениорска репрезентација на Светското првенство Франција 2017.

Прес-конференцијата ќе се одржи на 9-ти јануари 2017 година (понеделник), во 13.00 часот во х. „Александар Палас“.

Во рамки на претстојното Светско првенство, нашата ракометна репрезентација натпреварите во групната фаза ќе ги одигра во градот Мец, Франција, а силите ќе ги одмери прво со националниот тим на Тунис (12.01.2017), а потоа со репрезентациите на Ангола, Словенија, Исланд и Шпанија.

Со почит,
Ракометна Федерација на Македонија

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за