Македонија го потврди играњето на турнирот во Франција

Македонија го потврди играњето на турнирот во Франција

Сениорската машка репрезентација на Македонија го потврди играњето на турнирот во Франција, на почетокот од јануари 2015 година каде уште ќе играат и репрезентациите на Франција, Алжир и Русија.

Според програмата на организаторот, предвидени се два натпревари за нашиот тим. Во полуфиналето Македонија на 9 јануари ќе игра со Франција, следниот ден, на 10 јануари со Алжир или Русија, во зависност од тоа за кое место ќе се бориме. Победниците од полуфиналните средби ќе играа во финалето, а поразените за трето место. Турнирот ќе се игра во Нант.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

ИЗВЕСТУВАЊЕ

Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија донесе Одлука по пристигнато барање од