Извлечени полуфиналните парови од Куп на Македонија во машка и женска конкуренција

Извлечени полуфиналните парови од Куп на Македонија во машка и женска конкуренција

Денес во просториите на РФМ се одржа извлекување на полуфиналните парови од Куп на Македонија во машка и женска конкуренција.

Полуфинални парови во машка конкуренција:

13.05.2022 17:00 часот РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 – РК ВАРДАР 1961

13.05.2022 20:00 часот РК БУТЕЛ СКОПЈЕ – РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР

15.05.2022 19:30 часот ФИНАЛЕ

Полуфинални парови во женска конкуренција:

14.05.2022 14:00 часот ЖРК КУМАНОВО – ЖРК МЕТАЛУРГ

14.05.2022 17:00 часот ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК – ЖРК ЧАИР

15.05.2022 17:00 часот ФИНАЛЕ

Сите натпревари од Куп на Македонија ќе се емитуваат во живо на МРТ и на YouTube каналот на РФМ. Натпреварите ќе се одиграат во Сала Јасмин, Кавадарци.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список