Доделени наградите “Спортисти на годината 2022”

Доделени наградите “Спортисти на годината 2022”

Вечерва во хотел „Александар Палас” во Скопје се одржа церемонија за свечено доделување на награди и признанија за најдобрите спортисти во 2022 година.

Ракометната федерација на Македонија е избрана за најуспешна федерација.

Сениорските ракометна машка и женска репрезентација беа избрани за најуспешни национални тимови.

Нашата легенда Кирил Лазаров доби награда за Великан на македонскиот спорт.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани, Ве известуваме дека Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член