Данило Брестовац го објавува списокот на повикани ракометари за собир и настап на меѓународни пријателски натпревари

Данило Брестовац го објавува списокот на повикани ракометари за собир и настап на меѓународни пријателски натпревари

Селекторот на машката сениорска репрезентација, г-дин Данило Брестовац го објавува списокот на повикани ракометари за собир за меѓународни пријателски турнири во Србија и Романија.

Список на ракометари

Репрезентацијата на Македонија на пријателскиот турнир во Стара Пазова, Србија ќе одигра два пријателски натпревари против репрезентацијата на Кувајт.

25.12.2019 (среда) во 19:00 часот Македонија – Кувајт

26.12.2019 (четврток) во 19:00 часот Македонија – Кувајт

Во Романија нашата репрезентација ќе настапи на “Трофеј Карпати” (Фајнл Фор турнир) во Букурешт. На “Трофеј Карпати” учествуваат репрезентациите на Македонија, Алжир, Романија и Холандија.

Распоред на натпревари:

28.12.2019 (сабота) 16:00 часот Македонија – Алжир

28.12.2019 (сабота) 18:00 часот Романија – Холандија

29.12.2019 (недела) 16:00 часот Натпревар за 3-то место

29.12.2019 (недела) 18:00 часот Натпревар за 1-во место

Собирот на репрезентацијата е закажан за ден 20.12.2019 (петок) во Хотел Александар Палас со почеток во 13:00 часот.

 

 

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве известуваме дека за ракометниот натпревар во рамките на ЕХФ

Информација до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации