Втор пораз на младинките на ЕХФ W19 Шампионатот во Литванија

Втор пораз на младинките на ЕХФ W19 Шампионатот во Литванија

Втор пораз на младинската женска репрезентација на ЕХФ W19 2019 Шампионат во Литванија. Македонија поразена од Литванија со резултат 24:21, на полувреме 17:10.

Почетокот на натпреварот почна израмнето за двете репрезентации, а потоа ракометарките на Ливанија наметнаа силно темпо на игра и на полвреме да заминат со седум погодоци предност. Во второто полувреме нашата репрезентација не успеа да стигне до изненадување и натпреварот заврши 24:21 во корист за Литванија.

Нашата младинска репрезентација денес во 14:00 часот игра против репрезентацијата на Косово за пласман од 5 до 8 место на ЕХФ Шампионатат во Литванија.

IMG_8656 IMG_8767 IMG_8859

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како