ТРЕНЕРОТ НА МАШКАТА МЛАДИНСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА РАДОСЛАВ СТОЈАНОВИЌ ГО ОБЈАВУВА СПИСОКОТ НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ ЗА СОБИР

ТРЕНЕРОТ НА МАШКАТА МЛАДИНСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА РАДОСЛАВ СТОЈАНОВИЌ ГО ОБЈАВУВА СПИСОКОТ НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ ЗА СОБИР

Стручниот штаб и тренерот на младинската машка репрезентација на Македонија Радослав Стојановиќ го објавуваат списокот на повикани ракометари за собир и настап на претстојниот Carpaty Trophy во Романија.

Carpaty Trophy во Романија ќе се оддржи од 15-ти до 17-ти декември и е дел од подготовките за настап на EHF Euro во Словенија кое ќе се оддржи наредната година.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Распоред и термини на натпреварите на младинската репрезентација се следни:

  • 15.12.2023 во 15:00 часот – Саудиска Арабија – Македонија
  • 16.12.2023 во 17:30 часот – Македонија – Словачка
  • 17.12.2023 во 17:30 часот – Македонија – Романија

Собирот на репрезентацијата е закажан на ден 13.12.2023 (среда) во 22.30 часот.

Младинската репрезентација ќе замине за Романија од пред канцеларијата на Ракометната федерација на Македонија во 23:00 часот.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести