Тренер/Селекторот на женската кадетска ракометна репрезентација Кристијан Грчевски го објавува поширокиот список на ракометарки за претстојното WOMEN’S 17 EHF EURO 2023

Тренер/Селекторот на женската кадетска ракометна репрезентација Кристијан Грчевски го објавува поширокиот список на ракометарки за претстојното WOMEN’S 17 EHF EURO 2023

Тренер/Селекторот на женската кадетска ракометна репрезентација, г-дин Кристијан Грчевски го објавува поширокиот список на ракометарки повикани за собир и настап на претстојното WOMEN’S 17 EHF EURO 2023.

WOMEN’S 17 EHF EURO 2023 ќе се оддржи во Црна Гора во период од 03-13 Август, а кадетската женска репрезентација е во групата Д заедно со репрезетациите на Унгарија, Романија и Франција.

ПОШИРОК СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРКИ

Распоред и термини на натпревари:

03.08 – 15:45 часот Романија – Македонија

04.08 – 13:30 часот Македонија – Унгарија

06.08 – 20:15 часот Франција – Македонија

Кадетската женска репрезентација вкрстува со групата Ц во која се репрезентациите на Данска, Норвешка, Португалија и Холандија.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани, Ве известуваме, во делот на спроведување на програмските активности, а согласно член

Информација

Почитувани, Ве известуваме, во делот на спроведување на програмските активности, а согласно член