Стручниот штаб и тренерот-селектор на женската младинска ракометна репрезентација Дарко Јанев го објавуваат списокот на ракометарки повикани за собир

Стручниот штаб и тренерот-селектор на женската младинска ракометна репрезентација Дарко Јанев го објавуваат списокот на ракометарки повикани за собир

Стручниот штаб и тренерот-селектор на женската младинска ракометна репрезентација г-дин Дарко Јанев, го објавува списокот на ракометарки повикани за собир и подготовки во рамки на претстојната EHF женска национална недела за подготвителниот период за учеството на светско првенство за девојки до 20 години IHF WCH Women’s U20 2024 во Скопје 2024 година.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРКИ

Собирот на женската младинска ракометна репрезентација е закажан на ден 04.04.2024 (четврток) година со почеток во 09.30 часот во Спортски Центар Борис Трајковски во Скопје

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за