Стручниот штаб и тренерот на машката кадетска репрезентација генерација 2006 година и помлади Наум Танески го објавува списокот на повикани ракометари

Стручниот штаб и тренерот на машката кадетска репрезентација генерација 2006 година и помлади Наум Танески го објавува списокот на повикани ракометари

Стручниот штаб и тренерот на машката кадетска репрезентација генерација 2006 година и помлади, г-дин Наум Танески, го објавува списокот на повикани ракометари за претстојните пријателски натпревари со репрезентациите на Словенија и Австрија во рамки на ЕХФ машката национална недела во период од 07.05.2024 до 12.05.2024 година.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ ЗА СОБИР

Кадетската репрезентација на Македонија натпреварите ќе ги оддигра во Словенија во градот Зрече.

Натпреварите на кадетската машка селекција се предвидени да се оддиграат на 10.05 (петок) против селекцијата на Словенија во 18:00 часот и на 11.05 (сабота) против Австрија во 12:30 часот.

Собирот е закажан за ден 07.05.2024 година (вторник) со почеток 09:30 часот во
СС Автокоманда Скопје.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести