Список од 21 ракометар за Младинската машка репрезентација

Список од 21 ракометар за Младинската машка репрезентација

Младинската машка ракометна репрезентација (У20) ќе ги продолжи подготовките во понеделник, а за собирот, ВД селекторот Александар Јовиќ повика 21 ракометар.

Собирот ќе се одржи на 28 март 2016 со почеток од 11:30 часот во Спортската Сала „Автокоманда“.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Нашата Младинска репрезентација се подготвува за настап на Квалификациите за пласман на ЕП 2016 година што ќе се игра во Данска. Домаќин на квалификацискиот турнир е Швајцарија, а натпреварите ќе се одиграат во градот Шафхаузен во периодот од 8 до 10 април. Најдобро-пласираните две репрезентации од групата ќе обезбедат учество на ЕП во Данска.

Распоред на натпревари:
08.04. (19:30) Македонија – Швајцарија
09.04. (17:00) Македонија – Фарски Острови
10.04. (10:30) Македонија – Црна Гора

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за