Симе Симовски го објавува списокот на повикани ракометарки за собир за настап на квалификациските натпревари за пласман на Европско Првенство 2020

Симе Симовски го објавува списокот на повикани ракометарки за собир за настап на квалификациските натпревари за пласман на Европско Првенство 2020

Селекторот на женската сениорска репрезентација, г-дин Симе Симовски, го објавува список на повикани ракометарки за квалификациските натпревари за пласман на ЕП 2020.

Повикани ракометарки

Сениорската репрезентација на Македонија е во група заедно со репрезентациите на Шведска, Чешка и Португалија. Првиот натпревар на Македонија е против репрезентацијата на Шведска на 26.09 со почеток во 19:00 часот.

Собирот е закажан на ден 23.09.2019 (понеделник) во 10:00 часот во Спортски Центар Борис Трајковски.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како