Симе Симовски го објавува поширокиот список на ракометарки за претстојниот квалификациски турнир

Симе Симовски го објавува поширокиот список на ракометарки за претстојниот квалификациски турнир

Селекторот на женската сениорска репрезентација, г-дин Симе Симовски го објавува поширокиот список на ракометарки за претстојниот квалификациски турнир за Women’s WCH Qualification 2021.

ПОШИРОК СПИСОК НА РАКОМЕТАРКИ

Сениорската женска репрезентација е дел од групата 2 заедно со репрезентациите на Грција, Исланд и Литванија. Натпреварите од групата ќе се одиграат во период од 19-21.03.2021 година.

19.03.2021 Македонија – Исланд

20.03.2021 Македонија – Литванија

21.03.2021 Македонија – Грција

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани, Ве известуваме дека Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член