февруари 26, 2021

Симе Симовски го објавува поширокиот список на ракометарки за претстојниот квалификациски турнир

Селекторот на женската сениорска репрезентација, г-дин Симе Симовски го објавува поширокиот список на ракометарки за претстојниот квалификациски турнир за Women’s WCH Qualification 2021. ПОШИРОК СПИСОК

Прочитај повеќе

Селекторот Кирил Лазаров го објавува списокот на повикани ракометари за собир

Селекторот на машката сениорска репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува списокот на повикани ракометари за собир за претстојните квалификациски натпревари со репрезентацијата на Данска за

Прочитај повеќе