Селекторот Кирил Лазаров го објавува списокот на повикани ракометари за собир

Селекторот Кирил Лазаров го објавува списокот на повикани ракометари за собир

Селекторот на машката сениорска репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува списокот на повикани ракометари за собир за претстојните квалификациски натпревари со репрезентацијата на Данска за Men’s EHF EURO 2022.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Сениорката репрезентација за време на ЕХФ неделата ќе одигра два квалификациски натпревари против репрезентацијата на Данска за Men’s EHF EURO 2022. Првиот натпревар сениорската репрезентација ќе го одигра во СЦ “Борис Трајковски” на 11.03.2021 (четврток) во 20:00 часот, вториот натпревар против Данска ќе го одираат во Алборг на 14.03.2021 (недела) во 16:00 часот.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани, Ве известуваме, во делот на спроведување на програмските активности, а согласно член

Информација

Почитувани, Ве известуваме, во делот на спроведување на програмските активности, а согласно член