Сениорките против Србија, Португалија и Турција на Медитерански Игри

Сениорките против Србија, Португалија и Турција на Медитерански Игри

Женската сениорска репрезентација на Македонија е дел од групата Б по оддржаната ждребка за претстојните Медитерански Игри кои ќе се одржат во Оран, Алжир во период од 25.06 – 05.07.2022.

Противници на сениорската репрезентација на Македонија во групата Б се репрезентациите на Србија, Португалија и Турција.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за