Селекторот Симе Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за бараж натпреварите за пласман на СП 2019

Селекторот Симе Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за бараж натпреварите за пласман на СП 2019

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација, г-дин Симе Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за претстојните бараж натпревари против репрезентацијата на Словенија за пласман на СП 2019 во Јапонија

Поширок список на ракометарки

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести