Наши пријатели

Селекторот Обрван избра 28 играчи за дуелите со Франција

Ивица Обрван, селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација на Македонија го објави списокот од 28 играчи кои се пријавени во ЕХФ за двомечот со Франција во рамките на квалификациите за ЕП 2016 година.

На 29 април во Скопје ќе гостува Франција, а реваншот се игра на 3 мај во Тулуз.

На списокот на пријавени играчи сe:

  1. Ристовски Борко
  2. Ангелов Петар
  3. Митревски Никола
  4. Кимевски Стефан
  5. Манасков Деан
  6. Ојлески Гоце
  7. Недановски Владо
  8. Георгиевски Гоце
  9. Костески Никола

10.Мојсовски Златко

11.Стоилов Стојанче

12.Пешевски Жарко

13.Павловски Игор

14.Маркоски Никола

15.Лазаров Филип

16.Талевски Филип

17.Неловски Марко

18.Марковски Велко

19.Јоноски Ацо

20.Мојсовски Наумче

21.Миркуловски Филип

22.Прибак Неманја

23.Стојчевски Никола

24.Кузмановски Горан

25.Лазаров Кирил

26.Вугринец Ренато

27.Митков Влатко

28.Мајнов Лазе

Слични вести

Ракометна Федерација на Македонија, бул. "Кузман Јосифовски - Питу" бр. 15, 1000 Скопје © 2015 Copyright