Селекторот Обрван го објави списокот за двомечот со Франција

Селекторот Обрван го објави списокот за двомечот со Франција

За двомечот со Франција, закажан за 29 април во Скопје и 3 мај во Тулуз, селекторот Ивица Обрван го објави списокот од 16 ракометари.

Собирот е на 27 април во Скопје.

Список за собир за припреми за ЕП Полска 2016 натпревар со Франција

 

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве известуваме дека за ракометниот натпревар во рамките на ЕХФ

Информација до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации