Селекторот на женската репрезентација на ракомет на песок Златко Мојсовски го објавува списокот на повикани ракометарки за собир за претстојното Европско Првенство – ракомет на песок

Селекторот на женската репрезентација на ракомет на песок Златко Мојсовски го објавува списокот на повикани ракометарки за собир за претстојното Европско Првенство – ракомет на песок

Селекторот на женската ракометна репрезентација на песок, г-дин Златко Мојсовски го објавува списокот на повикани ракометарки за собир и настап за претстојното Европско Првенство – ракомет на песок кое ќе се оддржи во градот Назаре во Португалија во период од 24 – 28 Мај 2023 година.

На претстојното Европско Првенство репрезентацијата на Македонија е дел од групата Б заедно со репрезентациите на Холандија, Украина и домаќинот Португалија.

Распоред на натпревари на женската ракометна селекција

УКРАИНА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – ХОЛАНДИЈА

МАКЕДОНИЈА – ПОРТУГАЛИЈА

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРКИ

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за