Селекторот на женската репрезентација Кристијан Грчевски го објавува списокот на повикани ракометарки во рамки на женската EHF недела

Селекторот на женската репрезентација Кристијан Грчевски го објавува списокот на повикани ракометарки во рамки на женската EHF недела

Селекторот на женската сениорска репрезентација, г-дин Кристијан Грчевски го објавува списокот на повикани ракометарки од домашно првенство за претстојната EHF женска недела во месец Ноември 2023.

Планирано е да се одиграат два контролни пријателски натпревари кои ќе бидат од затворен тип со репрезентацијата на Велика Британија.

Репрезентацијата ќе биде од комбиниран состав, составен од ракометарки кои настапуваат во домашно првенство во систем на натпревари при РФМ.

СПИСОК ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРКИ

Собирот на ракометарките е закажан на ден 20.11.2023 во 12.00 часот во Хотел Континентал во Скопје.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани, Ве известуваме дека Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член