Селекторот Кирил Лазаров го објавува списокот на ракометари за пријателските натпревари против Египет

Селекторот Кирил Лазаров го објавува списокот на ракометари за пријателските натпревари против Египет

Селекторот на машката сениорска репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува список на повикани ракометари за претстојната EHF недела во месец ноември 2021 година.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Во рамки на ЕХФ неделата од 01.11 до 07.11.2021 година, машката сениорска репрезентација на Македонија ќе одигра два пријателски натпревари против репрезентацијата на Египет. Натпреварите ќе се одиграат во Каиро на 05.11 и 06.11.2021.

Собирот е закажан на ден 31.10.2021 година со почеток во 14:00 часот во Хотел Александар Палас во Скопје.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за