Резултати – Куп на Македонија

Резултати – Куп на Македонија

Фајнл Фор – Куп на Македонија, мажи
Сала „Билјанини Извори“ – Охрид:
Полуфинале (13 мај, петок, 17:30) Металург – Вардар Јуниор 30-28 (19-16)
Полуфинале (13 мај, петок, 20:00) Охрид – Вардар 21-29 (12-14)
Финале (14 мај, сабота, 17:30) Металург – Вардар 24-31 (12-16)

Фајнл Фор – Куп на Македонија, жени
Сала „Автокоманда“ – Скопје:
Полуфинале (13 мај, петок, 14:00) Металург – Вардар Јуниор 23-19 (13-7)
Полуфинале (13 мај, петок, 16:15) Вардар – Куманово 51-18 (28-9)
Финале (15 мај, недела, 17:00) Металург – Вардар 21-39 (8-23)

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список