Резултати – Куп на Македонија Жени

Резултати – Куп на Македонија Жени

ГРУПА А

20.03.2022 – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК – РК КУЗМАН ВАРДАР 42:19 (19:08) – записник

20.03.2022 – ЖРК ВАРДАР – ЖРК СТРУЖАНКА 32:20 (15:12) – записник

20.03.2022 – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК – ЖРК ВАРДАР 27:24 (17:13) – записник

ГРУПА Б

19.03.2022 – РК ФЕНИКС АМС – ЖРК СПАРТАК 29:27 (11:12) – записник

20.03.2022 – ЖРК ОВЧЕ ПОЛЕ – ЖРК ЧАИР 35:41 (14:24) – записник

23.03.2022 – РК ФЕНИКС АМС – ЖРК ЧАИР 33:39 (18:19) – записник

ГРУПА В

19.03.2022 – ЖРК МЕТАЛУРГ – РК АСТИБО 43:19 (22:12) – записник

19.03.2022 – ЖРК ШАМПИОН – ЖРК ГЕВГЕЛИЈА 23:21 (12:09) – записник

19.03.2022 – ЖРК МЕТАЛУРГ – ЖРК ШАМПИОН 31:17 (15:06) – записник

ГРУПА Г

19.03.2022 – ЖРК ПЕЛИСТЕР 2012 – ЖРК КУМАНОВО 15:42 (08:21) – записник

СЛОБОДЕН – ЖРК ДЕСПИНА

20.03.2022 – ЖРК КУМАНОВО – ЖРК ДЕСПИНА 28:19 (15:11) – записник

ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК, ЖРК ЧАИР, ЖРК МЕТАЛУРГ и ЖРК КУМАНОВО се пласираа на Ф4 Куп на Македонија. Ф4 е предвиден да се игра на 07/08.05.2022.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список