Резултати – Куп на Македонија Мажи

Резултати – Куп на Македонија Мажи

ГРУПА А

11.03.2022 – 19:00 часот РК ЈУНИОР К.В – РК ВАРДАР 1961 резултат 23:40 (09:21) – записник

СЛОБОДЕН – ГРК ТИКВЕШ 2014

12.03.2022 – 12:00 часот РК ВАРДАР 1961 – ГРК ТИКВЕШ 2014 резултат 33:23 (15:14) – записник

ГРУПА Б

10.03.2022 – 17:30 часот РК БУТЕЛ СКОПЈЕ – РК СКОПЈЕ 2020 резултат 25:20 (18:11) – записник

11.03.2022 – 12:00 часот РК СТРУГА – РК АЕРОДРОМ резултат 32:30 (16:18) – записник

11.03.2022 – 18:00 часот РК БУТЕЛ СКОПЈЕ – РК СТРУГА резултат 29:23 (18:12) – записник

ГРУПА В

13.03.2022 – 13:00 часот РК ДРАЧЕВО – ГРК ОХРИД 27:41 (11:21) – записник

12.03.2022 – 11:00 часот РК АЛКАЛОИД – РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР резултат 26:32 (13:16) – записник

12.03.2022 – 19:30 часот ГРК ОХРИД – РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР резултат 21:27 (11:14) – записник

ГРУПА Г

12.03.2022 – 18:30 часот РК ПРОЛЕТ 62 – РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 резултат 20:28 (08:11) – записник

12.03.2022 – 18:00 часот РК ПРИЛЕП – РК ГОЛДЕН АРТ-КЛ7 30:25 (17:14) – записник

23.03.2022 – РК ПРИЛЕП – РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 22:38 (11:20) – записник

На Ф4 се пласираа екипите на РК ВАРДАР 196, РК БУТЕЛ СКОПЈЕ, РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР, и РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2. Ф4 е предвиден да се одигра на 14/15.05.2022 година.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како