Резултати – Куп на Македонија 1/8 и 1/4 финале

Резултати – Куп на Македонија 1/8 и 1/4 финале

Група 1 – 1/8 финале:

19.04.2019 – 13:00 часот РК Астраион – РК Вардар Јуниор 22-34 (11-16)

19.04.2019 – 15:00 часот РК Охрид 2013 – РК Еурофарм Работник  20-34 (10-19)

 

Група 1 – 1/4 финале

19.04.2019 – 19:30 часот РК Еурофарм Работник – РК Вардар Јуниор 38-27 (23-12)

 

Група 2 – 1/8 финале:

19.04.2019 – 14:00 часот РК Радовиш – РК Пролет 62 16-39 (07-16)

19.04.2019 – 18:00 часот РК Металург – РК Јуниор К.В 39-21 (16-12)

 

Група 2 – 1/4 финале

20.04.2019 – 18:30 часот РК Металург – РК Пролет 62 31-29 (16-15)

 

Група 3 – 1/8 финале:

20.04.2019 – 13:00 часот ГРК Тиквеш – ГРК Борец 40-31 (17-13)

20.04.2019 – 15:00 часот РК Пелистер – РК Бутел Скопје 20-29 (10-15)

 

Група 3 – 1/4 финале:

20.04.2019 – 19:00 часот РК Бутел Скопје – ГРК Тиквеш 36-29 (24-13)

 

Група 4 – 1/8 финале:

20.04.2019 – 14:00 часот РК Вардар – РК Прилеп 45-21 (23-11)

20.04.2019 – 18:00 часот РК Струга – РК Металург 2 36-28 (16-15)

 

Група 4 – 1/4 финале

21.04.2019 – 18:00 часот РК Струга – РК Вардар 24-29 (11-19)

 

Пласман во полуфиналето на Куп на Македонија обезбедија екипите на РК Еурофарм Работник, РК Бутел Скопје, РК Металург и РК Вардар. Полуфиналните натпревари ќе се одигаат на 11/12.05.2019 година.

 

 

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како