Наши пријатели

Раул Гонзалез го објави списокот на повикани ракометари за квалификациските натпревари за ЕП 2020

Селекторот на машката сениорска репрезентација г-дин Раул Гонзалез го објави списокот од 20 ракометари повикани за претстојниот собир на машката сениорска репрезентација за квалификациските натпревари против репрезентациите на Турција и Грција за ЕП 2020.

 

Список на повикани ракометари.

 

Собирот на ракометари е закажан на ден 22.10.2018 (понеделник) со почеток во 16:30 часот во хотел Александар Палас во Скопје.

Слични вести

Ракометна Федерација на Македонија, бул. "Кузман Јосифовски - Питу" бр. 15, 1000 Скопје © 2015 Copyright