Раул Гонзалес повика 19 ракометари за првиот собир на репрезентацијата

Раул Гонзалес повика 19 ракометари за првиот собир на репрезентацијата

Селекторот на Машката сениорска ракометна репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес, го објави списокот на повикани ракометари за првиот собир од подготовките за квалификациските натпревари со селекцијата на Исланд, за пласман на ЕП Хрватска 2018.

Собирот е закажан за понеделник (1 мај 2017) со почеток од 09:30 часот во ВИП Арена „Борис Трајковски“ во Скопје.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ ЗА СОБИР НА МАШКА СЕНИОРСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА

Првиот од двата натпревари против Исланд, Македонија ќе го одигра на 4 мај 2017 со почеток од 20:00 часот во ВИП Арена „Борис Трајковски“ (влезници за натпреварот). Втората средба ќе се игра во Рејкјавик на 7 мај 2017 со почеток од 19:45 часот.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за