април 26, 2017

Раул Гонзалес повика 19 ракометари за првиот собир на репрезентацијата

Селекторот на Машката сениорска ракометна репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес, го објави списокот на повикани ракометари за првиот собир од подготовките за квалификациските натпревари со

Прочитај повеќе

Известување за акредитирање на медиуми за натпреварот Македонија – Исланд

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија ве информира дека апликациите за акредитации за претстојниот квалификациски натпревар на ден 04.05.2017 година, помеѓу националните селекции

Прочитај повеќе