Пораз од Швајцарија во второто коло од ЕХФ W19 Шампионатот

Пораз од Швајцарија во второто коло од ЕХФ W19 Шампионатот

Младинската женска репрезентацијата на Македонија поразена од Швајцарија во второто коло од ЕХФ W19 2019 Шампионат во Литванија.

Младинската репрезентација на Македонија загуби со резултат 34:22, на полувреме 19:12. Почетокот на натпреварот почна израмнето за двете репрезентации, а потоа ракометарките на Швајцарија наметнаа силно темпо на игра и на полвреме да заминат со седум погодоци предност. Во второто полувреме нашата репрезентација не успеа да стигне до изненадување и натпреварот заврши 34:22 во корист за Швајцарија.

Официјален записник од натпреварот

Следен натпревар на Македонија е утре во 18:00 часот против Литванија.

IMG_7263 IMG_7258

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за